Цікаві факти про професії

Цікаві факти про перукарів 

Перший досвід в перукарській справі ніяк не пов'язаний зі створенням зачіски для краси, а більшою мірою мав забобонний зміст. На стародавньому сході вважали, що волосся якимось чином пов’язане з вищими силами природи, демонами чи добрими духами. Для вигнання або призвання завжди кликали на допомогу людину, яка вміла працювати із волоссям – стригти, брити, обпалювати кінчики. Тоді перукарі були одними з найважливіших людей племені.

Дуже гарно перукарська справа почала розвиватися в Стародавній Греції, Єгипті, Римі. Ви, напевно, пам’ятаєте феєричні зачіски єгипетських цариць і фараонів, тут і було покладено початок стрижки  каре, яка і зараз не втратила своєї популярності! Перукарями в Єгипті були звичайні раби, яких примушували упорядковувати волосся власників. Якщо заглянути в Стародавню Грецію, то там все інакше і цивілізованіше. Були зроблені перукарські зали, де вівся список клієнтів і майстрами були високоповажні персони. В цей час процвітали кучері та фарбування волосся відварами із трав. Що стосується римських перукарів, тут була повна ідилія. Клієнту в салоні приділялося багато часу: миття волосся лікувальними травами, укладка волосся, всілякі стрижки, ополіскування, лікування і так далі. Римляни першими були, хто у своїх салонах не тільки робили зачіски й фарбування волосся, а й манікюру. У панянок вищого шару суспільства були свої персональні майстри – перукарі.

Починаючи із 1163 року, професія перукаря дуже часто поєднувалася із професією стоматолога, хірурга та педіатра. Так тривало до п’ятнадцятого століття, були навіть створені курси з отримання спеціальності. Тоді, щоб отримати професію перукаря, потрібно було, щоб хтось із родини був перукарем. Ремесло переходило в спадок. Тепер же набагато простіше опанувати професію.  

Вже пізніше, у 1893 році, була відкрита перша у світі школа перукарів. В цій школі перукарів видавали спеціальні дипломи, що змінило думку оточення про професію.

Надалі  перукарі як професіонали тільки процвітали та вдосконалювались. Маючи гарний дохід та відповідний статус в суспільстві.


ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПЕРУКАРІВ І ЗАЧІСКИ
🧐
Висота зачіски французької королеви Марії-Антуанетти досягала 91,5 см внаслідок стрічок, пір'я та інших прикрас. Така зачіска повинна була триматися щонайменше місяць, для цього волосся змащували салом.
🧐
Перші ножиці з'явилися близько 300 року до нашої ери в Римі. Вони були не схожі на сучасні: їх різальні клинки єднають не гвинтиком, а металевою платівкою. Ножиці майже сучасного вигляду знайшли в Ірані.
🧐
Сиракузький тиран Діонісій через страх бути зарізаним не дозволяв перукареві стригти своє волосся і бороду ножицями. Перукарю доводилося обпалювати волосся Діонісія розпеченими вуглинками.
🧐
В стародавньому Єгипті заможні жінки використовували замість подушок спеціальні підставки. Їх клали під голову замість подушки, щоб при лежанні зберегти складну зачіску.
🧐
Грецькі жінки закривали волоссям лоб, оскільки, за канонами краси того часу, чоло повинне було бути низьким: між бровами й волоссям мало поститися не більше двох пальців.
🧐
В Середні віки охоронці моралі вважали гріховним природне бажання жінки мати вигляд краще, ніж вона є. «Ті, хто робить собі волосся кучерявим, повинні йти в пекло, бо іншого шляху для них немає», - сказано в одній середньовічній п'єсі.
🧐
Японські самураї прикрашали своє волосся металевими шпильками завдовжки до двадцяти сантиметрів, які прекрасно тримали їх складні зачіски. Правда, у цих шпильок «Канзас» було й інше призначення: вони з успіхом використовувалися як метальні ножі.
🧐
Найвідоміший в історії перукар - це, судячи з опитувань, інфернальний цирульник Суїнні Тодд.
🧐
Найдорожча у світі стрижка, яка увійшла до Книги рекордів Гіннеса, коштувала 16 000 доларів. Її зробив стиліст, відомий як «головний перукар знаменитостей», Стюарт Філіпс. Клієнткою була мільйонерка Беверлі Латео, яка, не бажаючи переривати свій відпочинок в Італії, викликала Філіпса з Лондона. Він летів першим класом, а з аеропорту в спеціально знятий на цілий день перукарський салон, його доставив розкішний лімузин.

Кравець – фахівець із пошиття одягу

Коротка історія професії

Перші кравці з’явилися в Древній Греції в III ст. до н.е. і працювали вони у майстернях. Проте, особливий статус ця професія отримала приблизно в XV ст., коли зародилося поняття «мода». Згодом намітилася і спеціалізація кравців: одні шили плащі, інші – чоловічі костюми, треті – жіночі сукні, інші – решту необхідного одягу. Весь одяг переважно виготовлявся на замовлення. В спеціальних книгах були зібрані зразки різних модних кроїв. Ці збірки матеріалів дозволяли кравцям шити одяг точно по фігурі клієнта, допомагали у виправленні певних недоліків.

Покращив якість і швидкість пошиття одягу винахід першої системи крою («система третини», 1818 р.), згодом масштабної системи, а з часом і пропорційно-розрахункової. Також, розвитку кравецької справи сприяла поява перших паперових викройок (1820-ті рр., фірма «Сміт» в м. Лондоні) та перехід у 1863 р. їх виробництва на індустріальну основу (американська фірма «Баттерік»).

Важливим етапом у розвитку кравецької справи було заснування у 1841 р. в Парижі школи крою «Гер-Лавінь» з майстернею, яка згодом перетворилася на знамениту школу моди «Esmod» – Вищу школу мистецтва і техніки моди. Пізніше А.Лавінь винайшов власну систему крою, бюст-манекен для шиття і гнучку сантиметрову стрічку.

Справжню революцію у виробництві одягу зробив винахід в 1830 р. швейної машини: Бартелемі Тимоньє отримав патент на швейну машину і відкрив першу у світі автоматизовану швейну фабрику. Зараз батьком швейних машин човникового стібка вважають американця Еліаса Хоу, який 10.09.1846 р. отримав патент на машину, що виконувала шов зі швидкістю 300 стібків за хвилину. Але, дослідження щодо виготовлення швейної машини продовжувалися. І найуспішніше це вийшло в Ісаака Мередіта Зінгера. Так у 1851 р. світ побачив нову швейну машину «Singer».

За минулі сотні років сталися значні зміни у світі моди та в мистецтві кравецької справи. Так, на зміну ручним роботам прийшли швейні машини, з’явилися нові та досконалі тканини та фурнітура; одяг став зручнішим. Але і досі кравецька справа залишається мистецтвом, тому що вона створює унікальний одяг, окремий стиль для кожної людини.

Отже, цю професію можна з впевненістю назвати однією із найдавніших та найсучасніших, бо потреба в кравецьких послугах існує постійно, оскільки вона несе красу у світ.

 

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НІГТІ ТА МАНІКЮР


ФАКТ НОМЕР 1: Наші нігті та волосся складаються з одного й того ж важливого компонента - білка, званого кератином. Цей білок забезпечує міцність і структуру нашим нігтям і волоссю. Цікаво, що навіть у разі згоряння як нігтів, так і волосся, виділиться характерний запах диму, який пов'язаний із наявністю кератину.

ФАКТ НОМЕР 2: Турбота про наші нігті - це не просто випадкова необхідність, а важлива рутина, яка потрібна нам досить часто. Це пов'язано з тим, що нігті активно ростуть, наближаючись до швидкості близько 0,1 мм на день.

ФАКТ НОМЕР 3:  Ріст нігтів у жінок зазвичай відбувається повільніше, ніж у чоловіків.

ФАКТ НОМЕР 4: Швидкість росту нігтів не завжди однакова. Влітку нігті ростуть швидше, ніж у холодну зиму. Це пов'язано зі зміною швидкості в обміні речовин. Влітку він набагато інтенсивніший.

ФАКТ НОМЕР 5: Якщо людина вживає певні медикаменти, часто перебуває у стані стресу, сидить на суворій дієті або має проблеми з обміном речовин, то ріст нігтів сповільнюватиметься.

ФАКТ НОМЕР 6:  Під час друку тексту на клавіатурі відбувається масаж нігтьової пластини, що стимулює її ріст. Масаж покращує циркуляцію крові в кінчиках пальців і всі процеси, включно з ростом, прискорюються.

ФАКТ НОМЕР 7:  Шкідлива звичка гризти нігті одного разу принесла користь. Щоб позбавити від неї своїх пацієнтів, стоматолог на ім'я Максвелл Лаппе 1934 року вигадав спеціальні пластинки, які незабаром стали популярними як накладні нігті.

ФАКТ НОМЕР 8: Тільки область навколо нігтя може потіти. Саме нігтьове ложе цього робити не може, оскільки в ньому немає потових залоз.

ФАКТ НОМЕР 9: Фарбування нігтів і нанесення на них малюнка було звичною практикою для стародавніх інків. Найпоширенішим малюнком у них був орел.

ФАКТ НОМЕР 10: Найпопулярнішим видом манікюру вважається французький. Але найцікавіше, звісно, не це, а те, що такий вид манікюру придумали в Голлівуді, а не у Франції, як багато хто думає. Такий варіант оформлення нігтів запропонував Джеф Пінк, оскільки оформлення нігтів підходило мало не до будь-якого образу і вбрання.

ФАКТ НОМЕР 11: Багато хто вважає, що вода допомагає нігтям стати товстішими, якщо їх частіше тримати в ній. Це трохи спірний факт, хоча і пов'язаний з тим, що у нігтів є властивість швидко вбирати воду.

ФАКТ НОМЕР 12:  У Стародавньому Єгипті відтінок нігтів безпосередньо залежав від того, до якого стану він належить. Найпопулярнішим кольором фарбування нігтів був зелений.

ФАКТ НОМЕР 13:  Найперший лак для нігтів у світі мав червоний колір.

ФАКТ НОМЕР 14: У вагітних жінок нігті ростуть набагато швидше, ніж у тих, хто годує малюка грудьми.

ФАКТ НОМЕР 15:  На різних руках нігті ростуть із різною швидкістю. У шульги на лівій руці нігтьові пластини ростуть краще, ніж на правій.

ФАКТ НОМЕР 16: Володар найдовших нігтів у світі - індієць Шрідхар Чіллал. Він відрощував їх майже 66 років. Коли його нігті вимірювали для реєстрації в Книзі рекордів Гіннеса, їхня загальна довжина становила дев'ять метрів і дев'ять сантиметрів. Нещодавно індієць обрізав їх, бо життя з такою "прикрасою" стало просто нестерпним.

ФАКТ НОМЕР 17: Нігті починають ламатися, якщо людина вживає недостатньо води. Для нормального росту нігтів організм має отримувати свою добову норму.

ФАКТ НОМЕР 18: Перший у світі манікюрний набір з неймовірно високою вартістю був виготовлений у Вавилоні. Усі прилади відливалися з чистого золота, хоча вони сильно відрізнялися від тих інструментів, які всі ми використовуємо зараз.


Цікаві факти про фотомистецтво

У 1826 році французький винахідник Жозеф Ньєпс Нісефор за допомогою світлових променів отримав копію гравюри. У тому ж році Ньєпс з вікна своєї майстерні направив камеру-обскуру на сусідню будову і отримав, хоч і не чіткий, але закріплений на поверхні світловий малюнок - це і була найперша фотографія, яка називається "Вид з вікна". Всесвітній день фотографії (World Photography Day) щорічно відзначається в багатьох країнах 19 серпня. У цей день в 1839 році уряд Франції, який купив патент французького хіміка і винахідника Луї Жака Манді Дагера (Daguerre) про метод отримання відбитка (дагеротипа), зробив відкриття дагеротипа надбанням світової громадськості. Перші фотографії були чорно-білими. При цьому ще в середині XIX століття з'явилися перші кольорові фотографії. Для їх створення використовувалися три фотокамери – на кожну встановлювали світлофільтр (червоний, зелений і синій), а потім з'єднували зображення.

Фотографи усього світу, до речі, так і не прийшли до одноголосного рішення щодо того, як краще знімати і виконувати обробку фотографії - на плівці чи в цифровому форматі. Так само як багато з них досі сперечаються про те, яким саме способом краще переносити фотографії на папір. Втім, творчі дискусії фотографів, як і в разі художників, дарують нам задоволення споглядати нові шедеври. 

Як святкують день фотографа

У день фотографа проводяться різноманітні конкурси, фестивалі, виставки, готуються цікаві заходи - освітні майстер-класи від відомих фотографів, квести і багато іншого.

В ХХІ століття фотографія стала масовим захопленням. Сьогодні ми не мислимо свого життя без фотографії не тільки в побутовому аспекті, а й в культурному - фото мистецтво давно стало постійним відділенням багатьох виставок, на міжнародному рівні проводяться фестивалі і конкурси для фотографів різноманітних напрямків.

Розвиток технологій призвів до того, що кожен з нас, хто має смартфон, може відчути себе фотографом. Але є й ті, хто заробляє ремеслом фотографії, чиї знімки красуються на обкладинках глянцю і в наших сімейних альбомах. У День фотографа вітають і тих, хто зробив незабутні знімки на наших випускних, днів народжень, весіль і тих, чию творчість приховують сторінки наших паспортів.

Цікаві факти про туризм

1. Походження терміну «Туризм»

Вважається, що слово «туризм» з’явилось у Франції в XVIII столітті. В перекладі воно означає щось на кшталт «мандрівка заради задоволення». А популяризував його Стендаль, який у 1838 році видав книжку «Спогади туриста» (Memoires d’un touriste).

2. З чого все почалося?

З давніх часів головною метою туризму були паломництво та відвідування пам’яток. Найпершими «туристичними» об’єктами вважаються античні сім чудес світу. Сьогодні зі славетної сімки вціліли лише Єгипетські піраміди, втім, замість старих рукотворних пам’яток з’явилися нові, а до них додалися природні, що раніше не викликали у людей зацікавлення.

3. Перший готель all inclusive

Перший готель all inclusive був ідеєю бельгійця доктора Жерара Бліца і з’явився понад 60 років тому на одному з островів Карибського басейну. Поштовхом для розвитку нового формату відпочинку стала фінансова криза в США. Сім’ї, які прагнули заощадити на відпустці, ідею заплатити більше, але за все одразу сприйняли охоче. Незабаром формат all inclusive перейшов на круїзні лайнери, а в 70-х роках дістався Туреччини.

4. Перший турагент

Першим турагентом вважається англієць Роберт Смарт. У 1822 році він почав реєструвати пасажирів на пароплави, що курсували Брістольським каналом, а також організовувати для клієнтів плавання до Дубліна.

5. Перша валіза на колесах

Першу валізу на колесах винайшов співробітник компанії United States Luggage Бернард Девід Садоу в 1972 році. Якось, повертаючись з відпустки, він звернув увагу на те, як легко працівники аеропорту транспортують багаж на візочках. Ідея прилаштувати до валізи колеса здалася Девіду геніальним і простим рішенням. Утім, провідні виробники сумок прийняли її без жодного ентузіазму. Як бачимо сьогодні — даремно.

6. Батько «пакетного туризму»

Батьком «пакетного туризму» вважається англієць Томас Кук. У 1814 році він організував першу туристичну мандрівку на потязі від Ланкастера до Логоборуга для кількасот осіб. У вагонах першого публічно розрекламованого екскурсійного потяга пасажирів розважав оркестр, їм пропонували чай та булочки. Квиток коштував 1 шилінг. З 1847 року компанія Кука стала масово організовувати тури не лише у Європі, а й в Америці, де одним з перших клієнтів став Марк Твен. Сьогодні компанія Thomas Cook Group залишається однією з найбільших туристичних організацій світу.

7. Перші індивідуальні подорожі

Першим фахівцем в організації індивідуальних ексклюзивних поїздок був Томас Беннет, знову англієць, який служив секретарем у британського консула в Осло (Норвегія). Перебуваючи на цій посаді, Беннет організував індивідуальні театральні тури в Норвегію. З 1850-го він став називати себе «організатором поїздок» і надавав індивідуальним туристам маршрути, транспорт, харчування й туристичне спорядження, заздалегідь домовлявся про коней та готелі для клієнтів.

8. Масовий туризм в Таїланді

Масовий туризм в Таїланді зародився завдяки війні у В’єтнамі, коли країна стала відігравати роль тилу для американських солдатів. Тут розташовувалися великі військові бази, а також місця для відпочинку військовослужбовців США, які перебувають у відпустці.

9. Шматочок старовини на пам’ять

Туристи люблять забирати з собою шматочки стародавніх споруд «на пам’ять». Стурбована долею Парфенона, влада Афін найняла спеціальних робочих, які вночі розкидають навколо храму спеціально привезені шматки мармуру.

10. Туризм в Чорнобильській зоні

Журнал Forbes визнав зону навколо Чорнобильської атомної електростанції одним з «суперекстравагантних туристичних місць, де можна і відпочити, і побачити те, чого більше немає ніде в світі».

Цікаві факти про подорожі і туризм: 


  1. Всесвітній день туризму відзначають у 33 країнах світу.
  2. Перша туристична агенція у світі з'явилась 1841 року, а метою її діяльності було... подолання пияцтва серед робочих. Підприємець Томас Кук був баптистом і переймався шкідливими звичками своїх працівників. Він організував коротку поїздку, щоб запропонувати їм нову форму дозвілля.
  3. Екскурсії викликали неабияке захоплення і їх почали замовляти з усієї Англії. Загалом батько і син Куки перетворили на туристів 3 000 000 своїх земляків.
  4. Марк Твен — один з перших американців, які стали клієнтами агенції Кука.
  5. Більшість туристичної спільноти — європейці, їх тут удвічі більше, ніж азійців.
  6. Найбільше коштів на подорожі витрачають китайці.
  7. 10% світового ВВП — саме стільки коштів туристи вкладають в економіку планети. Протягом останніх пів століття частка туризму тільки зростає — і це єдиний подібний випадок у світовій економіці.
  8. Найдорожча туристична поїздка, а вірніше — політ, коштував 20 мільйонів доларів. Їх витратив американець Деніс Тіто за подорож у космічному кораблі.
  9. Космічний туризм з'явився у 2000 році, коли перша людина вийшла на орбіту з цікавості, а не для дослідницьких завдань.
  10. Міжнародна космічна станція — поки єдиний пункт космічного туризму, який уже відвідали 6 туристів і 1 туристка.
  11. Таїланд — найбільш відвідувана туристична країна світу. Річний рекорд - 35 мільйонів гостей, тут зафіксували у 2017 р.
  12. Ко Чай — популярний острів, який повністю закрили для туристів 3 роки тому. Влада Таїланду визнала, що натовпи гостей невдовзі можуть знищити його унікальні краєвиди.
  13. Еверест — найбільш високогірне сміттєзвалище світу. Альпіністи залишають там геть усе, що стало непотрібним у дорозі. Відтак влада Тибету зобов'язала туристів здавати після спуску 8 кг зібраного сміття або сплатити 100 доларів за нестачу кожного кілограма.
  14. Шкода від туризму найбільше проявляється не у засміченні лісу, а в знищенні екосистеми островів.
  15. Звичайнісіньке каміння — його розкидають навколо популярних пам'яток на кшталт Колізею, Парфенону чи єгипетських пірамід, щоб туристи могли взяти на пам'ять "шматочок руїн".
  16. Гном-мандрівник — форма сусідського гумору, який сьогодні назвали б пранком. Близько 40 років тому хтось надумав прихопити у мандрівку садового гнома сусідів. Скульптуру не просто возили з собою, а й фотографували біля всіх пам'яток. Власникам її повернули разом з фото. Відтоді кількість охочих повторити розіграш тільки збільшувалась.
  17. Найкоротший туристичний авіарейс триває менше, ніж півтори хвилини — це переліт з шотландського острова Вестрей на сусідній Папа Вестрей.
  18. Найтриваліший безперервний авіарейс тримає туристів у небі понад 17 годин! За цей час літак долає відстань з Нової Зеландії до Катару - 14 з половиною тисяч кілометрів.
  19. Ліхтенштейн — держава, яку туристам пропонують купити повністю за 80 000 доларів. Володіння ключами від Ліхтенштейну триває 1 добу, протягом якої в палаці організовують бенкет на честь тимчасового володаря.
  20. Бутан — королівство поблизу Індії, де кожен турист — потенційний руйнівник природи. Тому до 1974 року їх не пускали сюди взагалі, а тепер обкладають височезними податками. Перебувати у "королівстві дракона" можна не більше 15 днів, купити квиток — лише у 2 авіакомпаній, а путівку — в кількох спеціальних туроператорів у світі. Віза в королівство Бутан коштує 200-250 доларів за кожен день поїздки.
  21. "Паризький синдром" - психічне порушення, яке виникає у туристів, розчарованих поїздкою. Найчастіше його діагностують у японців, для яких столиця Франції виявилась геть несхожою на очікуване місто романтики. Проявом цього розчарування бувають навіть галюцинації.
  22. Вперше День туризму було відзначено 40 років тому - 27 вересня 1979 року.


Немає коментарів:

Дописати коментар